Národní železniční muzeum, Buenos Aires, Argentina 
Tunel pod Dielikom <=Zpět na seznam=> vinařství Trapiche, nedaleko Mendozy, střední Argentina

V rámci putování Jižní Amerikou jsme navštívili i Buenos Aires a nemohli jsme si nechat ujít místní železniční muzeum. No popravdě mohli:) Že občas dorazíte do muzea, kde je počet návštěvníků podobný počtu zaměstnanců, na to si člověk zvykne. Zde bylo zaměstnanců 5. Nevídané bylo jejich zděšení z toho faktu, že někdo do muzea přišel. Tři velké místnosti naplněné různým harampádím, někdy cenným, někdy ne, byly opravdovou ukázkou, čemu bychom se chtěli vyhnout při tvorbě expozic. Nebudu je však hanět, je přichystán velký projekt celkové rekonstrukce, tak až jednou budou peníze, tak se situace významně zlepší. Doufejme. Ale ty celé dvě mašinky měli krásné... (fotky z 12.2.2010)
Album pro Vás připravil Ivo Novotný

Přepnout do režimu velkých obrázkůBudova muzea se nachází nedaleko od hlavní vlakové i autobusové křižovatky v celé Argentině, ne příliš dobrou pověstí opředené stanice Retiro. Jedna z menší uliček vede přímo před budovou (4-6 pruhů v každém směru), za budovou je potom železniční trať.


Jako první exponát Vás přivítá tento rozkošný náklaďáček...


...a první parní lokomotiva. Nutno dodat, že také poslední, kterou tu lze vidět. Je rozchodu normálního, tedy 600 mm.


Že muzeum není zcela vytrženo od města, jak by se mohlo zdát z prvního obrázku, je vidět zde. Takovýchto mrakodrapů je v okolí mraky.


A zde již vnitřní expozice, obrázek ať si udělá každý sám.


Výpočetní technika.


V poslední místnosti byla další kolejová vozidla. Slovy dvě - tato šlapací drezína (rozchodu opravdu megaširokého, pravděpodobně 1676 mm)


A tato roztomilá motorová lokomotiva vyrobena společností Ruston & Hornsby v Anglii.

 Národní železniční muzeum, Buenos Aires, Argentina 
Tunel pod Dielikom <=Zpět na seznam=> vinařství Trapiche, nedaleko Mendozy, střední Argentina