Velikonoce 2011 ve skanzenu 
18.4.2011 Železniční muzeum NTM - Masarykovo nádraží <=Zpět na seznam=> Kolínská řepná dráha, květen 2011


Album pro Vás připravil Ivo Novotný

Přepnout do režimu velkých obrázkůNa bílou sobotu se rekonstruovaný úsek povedlo konečně alespoň v jedné koleji propojit tak, aby byl sjízdný pro osobní vlaky během sezóny.


Zde těsně před dokončením.


Zatloukání posledních hřebů.


A první jízda pod jeřábovou slavobránou.


Velikonoční neděle již byla ve znamení veřejných jízd. Občas sice byly vlaky mírně zdrženy pokračujícími pracemi, nicméně trať byla shledána jako sjízdná.


Stavební práce ovšem neutuchají, ba co víc, nemáme zdaleka vyhráno. Jeden z objevů, další výhybka, nebo spíše její torzo. Ale je to originál z našeho lomu.


V pozadí je vidět i další výhybka, která byla objevena před dvěma týdny. Pokračovalo srovnávání pláně pro pokračoání výstavby trati směrem před štolu a na hlavní nádraží u muzea.


V odpoledních hodinách probíhala nakládka zeminy i za pomoci našeho nového jeřábu s drapákem. Stroj dokázal sé kvality. Na dalších fotografiích pózuje s Pragou V3S, která nám významně pomáhá při stavební činnosti.


Na závěr rozloučení novou kolejí na nádraží v jižním lomu. Je sice sjízdná, ale ještě bude třeba ji podbít a vyrovnat. Na sezónu jsme to však stihli. Těšíme se na Vás.

 Velikonoce 2011 ve skanzenu 
18.4.2011 Železniční muzeum NTM - Masarykovo nádraží <=Zpět na seznam=> Kolínská řepná dráha, květen 2011